V tomto článku vám ukážeme, jak přidat stránku do WordPressu. Pomocí několika kliknutí můžete vytvořit stránku ve WordPressu s minimálním úsilím.

Jak vytvořit stránku ve WordPressu

Chcete-li začít s přidáváním nové stránky na svůj web WordPress, najděte nabídku Stránky v nabídce Navigace ovládacího panelu WordPress. Klikněte na Přidat nový.

Nyní uvidíte editor stránek WordPress. WordPress 5.0 představil zcela nový editor s novým přístupem k přidávání obsahu na vaši novou stránku s názvem WordPress Block Editor. V editoru WordPress je každý odstavec, obrázek nebo video prezentováno jako samostatný „blok“ obsahu.

Každý blok je dodáván s vlastní sadou ovládacích prvků pro změnu věcí, jako je barva, šířka a zarovnání. Ty se automaticky zobrazí a skryjí, když máte vybraný blok. Všechny bloky, které máte k dispozici, jsou uloženy v knihovně bloků. Najdete jej všude tam, kde uvidíte ikonu +.

Přidat název stránky

Dále přidejte název stránky, například O nás . Klepnutím na text Přidat název otevřete textové pole, do kterého přidáte název.

Název stránky by měl popisovat informace, které bude stránka obsahovat. Vyberte užitečný název stránky.

Začněte psát nebo vyberte blok

Po přidání názvu stránky je čas přidat nějaký obsah . Obsahem může být cokoliv, co si vyberete… od textu, nadpisů, obrázků, seznamů, videí, tabulek a mnoha dalších.

Chcete-li zobrazit dostupné bloky pro vaši stránku, klikněte na znaménko plustlačítko v horní části stránky.

Obsahové bloky WordPress

Bloky jsou základem veškerého obsahu v editoru stránek WordPress. Zde jsou všechny bloky, které můžete na své stránce použít.

Typ blokuPopis
OdstavecBlok  odstavce  vám umožňuje snadno vytvářet obsah a je výchozím typem bloku pro text přidaný do editoru. Je to pravděpodobně blok, který budete používat nejčastěji.
obrazBlok obrázků vám umožňuje vložit obrázek do vašeho obsahu prostřednictvím nahrání, knihovny médií nebo z adresy URL.
NadpisPřidá text nadpisu (h2, h3, h4, h5, h5), aby představil nové sekce a uspořádal obsah, aby pomohl návštěvníkům (a vyhledávačům) porozumět struktuře vašeho obsahu.
GalerieZobrazte více obrázků v bohaté galerii.
SeznamPřidá seznam s odrážkami nebo číslovaný seznam.
CitátDejte citovanému textu vizuální důraz.
ZvukVložte jednoduchý audio přehrávač.
PokrýtPřidejte obrázek nebo video s překryvným textem – skvělé pro záhlaví.
SouborPřidejte odkaz na soubor ke stažení.
VideoVložte video ze své knihovny médií nebo nahrajte nové.

Nastavení dokumentu WordPress

Na pravé straně editoru stránek WordPress se zobrazí nastavení dokumentu pro vaši stránku. Tato oblast obsahuje některá důležitá nastavení pro vaši stránku, pojďme si je tedy projít.

 

Satus & Viditelnost

Sekce stavu a viditelnosti obsahuje podrobnosti o tom, jak a zda je vaše stránka viditelná.

Viditelnost vám umožňuje vybrat ze tří možností

  • Veřejné – Viditelné pro všechny
  • Soukromé – Viditelné pouze pro administrátory a editory webu
  • Chráněno heslem – Stránka bude viditelná pouze s heslem, které si zvolíte. Tuto stránku mohou zobrazit pouze uživatelé s heslem.

Nastavení Publikovat vám umožňuje vybrat buď „Okamžitě“ nebo datum v budoucnu, kdy má být vaše stránka publikována.

Chcete-li naplánovat zveřejnění stránky v budoucnu, můžete pomocí nástroje pro výběr času a data vybrat preferovaný čas zveřejnění.

Pokud chcete, aby se vaše stránka publikovala okamžitě, ponechte toto nastavení na Okamžitě. To znamená, že když stisknete modré tlačítko Publikovat v horní části obrazovky, vaše stránka se okamžitě spustí.

Trvalý odkaz

Permalink je zkratka pro „permanent link“. Toto je pole, kde můžete přizpůsobit poslední část adresy URL vaší nové stránky.

Atributy stránky

Sekce Atributy stránky aplikuje na vaši novou stránku nadřazenou stránku a šablonu. 

  • V části Nadřazené můžete stránky uspořádat do hierarchií stránek. Můžete například vytvořit tuto novou stránku s dalšími stránkami pod ní. Nebo můžete svou novou stránku umístit jako podřízenou stránku pod existující stránku.
  • Šablona – Některá témata WordPress mají vlastní šablony stránek, takže další část Šablona vám umožňuje použít šablonu na vaši novou stránku.
  • Pole Objednat vám umožňuje seřadit stránku podle čísel. Stránky jsou obvykle řazeny abecedně, ale můžete si zvolit vlastní pořadí zadáním čísla do tohoto pole.

Uložit koncept nebo zobrazit náhled stránky

Po dokončení práce na nové stránce máte několik možností. Pomocí odkazů vlevo v horní části obrazovky

  • Můžete Uložit koncept stránky, čímž se stránka a vaše práce na ní uloží do konceptu.
  • Chcete-li zobrazit náhled stránky naposledy, klepněte na tlačítko Náhled. Tím se otevře nová karta ve vašem prohlížeči, kde můžete vidět, jak bude vaše stránka vypadat, až bude aktivní.

Zveřejněte svou stránku WordPress

Jakmile dokončíte přidávání obsahu, velikost obrázků a kontrolu stránky, je čas publikovat! Prohlédněte si jej naposledy a poté klikněte na tlačítko Publikovat .

Před publikováním budete moci svá nastavení ještě jednou zkontrolovat.

Po publikování se zobrazí potvrzení, že stránka je nová aktivní, spolu s adresou stránky . Kliknutím na Zobrazit stránku nebo Kopírovat odkaz uložíte adresu URL nové stránky.