Co je to WordPress

WordPress je bezplatná platforma pro tvorbu webových stránek s otevřeným zdrojovým kódem. Na techničtější úrovni je WordPress systém pro správu obsahu (CMS) napsaný v PHP, který používá databázi MySQL. V laické řeči, WordPress je nejjednodušší a nejvýkonnější z blogů a webových stránek, které dnes existují.

Pokračovat ve čtení

Vánoční Svátky 2022

Vážení zákazníci,

všem vám přejeme krásné a klidné Vánoce, které vás uspokojí. Jsme rádi, že jste si nás vybrali a pevně doufáme, že budete spokojeni i příští rok.

Hodně štěstí a spokojenosti vám přeje KSwebdesign – team

WordCamp 2022

Ahoj příznivci WordPressu.

Letos už, myslím podruhé se WordCamp konal opět on-line. Témata byla opět zajímavá, ale už mi chybí osobní kontakt. Tak doufám, že příště to již dopadne….

Nicméně jsem letos nakoukl do právních oblastí publikování na webu a e-shopu. Díky moderátorů jsem již připraven cookies lištu a provázat ji s nastavením WP dle požadavků EU.

Pro úplnost jěště přikládám program:

  • Nejčastější problémy vašich stránek
  • Právo a weby
  • Tvorba přístupných webů
  • Page builders a práce s nimi (Gutenberg, Elementor, Divi, …)
  • Design a UX při vývoji webových aplikací
  • Business v digitálu
  • a samozřejmě technická poradna

Tak zase za rok a díky všem přednášejícím a organizátorům.

Účast na CzechOn-lineExpo

Zdravím vás.

Zase po dlouhé době kovidové jsem se zúčastnil odborné konference, která byla zaměřena na mé oblíbené e-shopy. Tentokrát to nebylo o programování, ale o spíše o e-commerce. Osobně jsem se zúčastnil přednášek o SEO kategoriích v e-shopech, jak (ne)chybovat při provozu prodeje, jak být důvěryhodným obchodem na internetu, jak spárovat produkty s Heurékou a dalších.

Bylo to pro mne opravdu užitečné a dokážu se více orientovat v problematice.

Děkuji všem přednášejícím za jejich vědomosti a zase někdy AHOJ.

Krásné prožití vánočních svátků

Vážení zákazníci.

přeji vám všem pohodové prožití Vánoc a mnoho úspěchů do roku 2022. Mimo jiné i mnoho spokojených návštěvníků a uživatelů mnou vytvořených webových stránek a e-shopů.

To vám přeje Karel Sedlecký a můj team

Účast na Wordcampu 2020 PRAHA

Karel Sedlecký na Wordcamp 2020 Praha

V sobotu 29.2.2020 jsem se zúčastnil každoročního setkání tvůrců webových stránek na redakčním systému WordPress. Organizátoři konference letos zvolili jiné místo pořádání než v minulosti. Letos se akce konala v Cubex Centrum Praha, Na Strži 2097/63, Praha.

Pokračovat ve čtení

Jaký SEO plugin pro WordPress použít?

Jaké SEO pluginy Wordpress pužívá?

Pokud ano, pak jste pravděpodobně zúžili svou volbu na dva nejpopulárnější pluginy WordPress SEO: Yoast a All in One SEO Pack. V tomto článku porovnáme Yoast SEO vs. All in One SEO Pack, abychom zjistili, který z nich je nejlepší jako WordPress SEO plugin.

Pokračovat ve čtení